KURUMSAL

İzmir Seramik - Hoşgeldiniz

KURUMSAL

İZMİR SERAMİK

1994 yılı Ağustos ayında bu serüvene başladık. Akgüç Seramik A.Ş. üretim tesisleri, İzmir'in Torbalı ilçesinde tam 24 yıl önce hayat buldu. Altı ay gibi çok kısa sürede dev bir yatırımı gerçekleştirerek, 1995 yılında 300.000m² alan üzerinde, 70.000m²si kapalı alan olmak üzere, Ege'nin dünya gururu olma yolunda ilk adımını attı. Seramik yer ve duvar karoları üreten firmamız kapasitesiyle, Türkiye'de seramik üretiminin öncü isimlerindendir ve sektörde önemli bir role sahiptir. 24 yıldır devam eden bu serüvenimiz, ilk günkü heyecan ve yılların getirdiği tecrübeyle emin adımlarla devam etmektedir. Ürünlerimizi sunarken, uygarlaşmanın gerekleri olan sanat, bilim ve teknoloji her zaman yol göstericimiz olmuştur. Zaman geçtikçe başarı grafiğini yükselten fabrikamız, gelişen teknolojiyle yeniliklerin takipçisi olarak ve yatırımlarına devam ederek, kalite ve koşulsuz başarı alanında sorumluluk anlayışına sahip politikayla, üretim sürecine devam etmektedir. Tüketicinin tercihleriyle şekillenen hayal dünyasındaki sınırsızlık ve sonsuz ilham kaynağı doğamızı en iyi şekilde yansıtabilmek için 2014 yılı sonunda dijital karo üretimine başlamıştır. Firmamız gelişen teknolojiyle yeniliklerin takipçisi olma yolundaki kararlılığını sürdürmektedir.2017 yılı Mayıs ayında yenilenen fabrikamız üretimine tüm hızıyla devam etmektedir. Gerek yurt içinde gerekse yurt dışında her zaman müşteri memnuniyeti, hizmet ve ürün kalitesine gösterdiği hassasiyetten ödün vermeyen Akgüç Seramik, topraktan doğup ateş ve teknoloji ile hayat bulan seramiği, hayal gücünüzün ulaşabildiği ölçüde, zamanında teslimat ilkesiyle yaşadığınız mekanlara taşımaya devam edecektir.

Değerlerimiz;

İşimiz onurumuz

Vizyonumuz;

* Beklentilerin her zaman en yüksek seviyede olduğunu varsayarak ,müşteri odaklı, araştırmak,üretmek ve en kaliteli hizmeti sunmaktır.
 

Misyonumuz;

* Gerek yurt içinde gerekse uluslararası pazarlarda müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini göz önünde bulundurarak sektörün nabzını daima tutmak, * Teknolojiyi bilim ve sanatla birleştirerek , kalite ve görselliğiyle estetik ürünler sunmak, * Üretimden satışa kadar beraber yol aldığımız değerli çalışanlarımız,tedarikçilerimiz ve satış ağımızdaki partnerlerimiz olan bayilerimizle beraber,aynı güzel amaçla bu süreçte, nihai tüketiciye hep en iyi , en kaliteli üretimi ve hizmeti sunmaktır.

 

Stratejimiz;

Her zaman bir üst hedefe odaklanmak

Çevre Politikamız

Doğal Kaynakların ve malzemelerin etkin kullanılmasını gerçekleştirerek;
* Atıkların azaltılması ve zararsız hale getirilmesini sağlamayı,
* Yeniden kullanımı,geri dönüşümü ve geri kazanımı arttırmayı,
* Planlanan yatırımlarda çevre faktörünü ön planda tutmayı ,
Eğitimlerde çalışanların çevre bilincini geliştirmeyi ve bu konuları çevreci bir anlayışla sürekli geliştirmeyi çevre politikamız olarak benimsiyoruz.

Bu politikadan yola çıkarak,

Şirketimiz, çevre ve insan sağlığına zarar gelmemesi için gerekli tedbirleri alarak, çevre kirliliğinin önlenmesi adına sürekli iyileştirme gerçekleştirmektedir.

Tesisimizin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından verilen, Hava Emisyon ve Atıksu Deşarj Konulu Çevre İzin Belgesi bulunmaktadır.

Şirketimiz faaliyetlerini gerçekleştirirken atıkları ve doğal kaynak kullanımını azaltmayı, geri dönüşüm oranını artırmayı, hedefleyerek çevremize verdiğimiz etkiyi azaltmayı amaçlamaktadır. Yapılan iyileştirmelerle en aza indirilen atıklar Çevre Mevzuatı gereği sınıflandırılıp, uygun şekilde geri kazanıma veya bertarafa gönderilmektedir.

Tesisimizde oluşan endüstriyel nitelikli atıksular, 2500 m3/gün kapasiteli Atıksu Arıtma Tesisinde arıtılmaktadır. Doğal kaynakların ekonomik ve verimli kullanılması adına Arıtma Tesisimiz sayesinde hammadde geri kazanımı ve arıtılan suyun tekrar kullanımı sağlanmaktadır.

Tesisimizde hava kirliliğine karşı, toz emisyonunun en aza indirilmesi amacıyla sulu ve kuru Toz Emme Sistemleri kullanılmaktadır.

Ambalaj atıklarımız Çevre Mevzuatına uygun şekilde depolanıp, lisanslı firmalara gönderilmektedir. Piyasaya süren olarak, toplamakla yükümlü olduğumuz ambalaj atıklarının belgelendirme işlemleri mevzuatın gerektirdiği şekilde yerine getirilmektedir.

Kalite Politikamız

Sürekli gelişen Seramik sektöründe AKGÜÇ SERAMİK olarak başlıca amacımız; Ege'nin incisi olarak başlayan varlığımızı her geçen gün ulaşılabilecek en yüksek noktaya götürmekve sektörde en iyi olmak,
Öğrenen,dinamik,duyarlı,dünya standartlarına uygun bir firma olmak,
Liderlik ve yenilikçi yaklaşımlarla fırsatları değerlendirmek,
Her gün bir önceki günden daha iyi olmak amacıyla ürün ve hizmetlerimizde sürekli iyileştirmeyi odak noktası almak,
Topluma ve çevreye olan pozitif katkımızı arttırmak,
En önemli kaynağımız olan personelimizin geleceğine güvenle bakabileceği güzel bir iş ortamı sağlamak,
Müşterilerimizin ihtiyaçlarına yönelik en iyi kalite ve değerde ürün ve hizmet sunarak zirveye ulaşmak,
Müşterilerimizi ve çalışanlarımızı koruyabilmek için finansal açıdan güçlü, büyüme odaklı bir firma olmak,
Müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini karşılayabilmek amacıyla ürün ve hizmetlerimizde sürekli iyileştirmeye gitmek ; sektöründe öncü olmaktır.

TSE Sertifikamız